November 14, 2009

Needful things

כשהייתי קטן קראתי ספר של הסופר סטיבן קינג בשם Needful Things (בעברית - "דברים שצריך"). מסתבר שיש גם סרט המבוסס על הספר, אבל לא ראיתי אותו. הספר מספר על חנות חדשה בעיירה קטנה בארה"ב, שכל אחד מתושבי העיירה מוצא שם בדיוק את מה שעושה לו את זה - גלגלת לאוגר (אפילו שאין לו אוגר), סוודרים ישנים, קופסאות מעץ, שטויות, אבל כאלו שעושות להם טוב. גם המוכר משתנה בהתאם למה שהלקוחות רוצים (ולמעשה הוא איזה איש רשע שזומם להרוס את העיירה או משהו). הספר הוא סוג של ביקורת על תרבות הצריכה האמריקאית והתאווה לקניות ולדברים שלא באמת צריך. מעניין.

ועכשיו, אם כבר מדברים על תרבות צריכה, שוב הבנתי כמה אני בעניין. כן, מודה בקול רם - אוהב, מחבב, מסמפט שופינג. בדיוק כמו קלבה ושיקסע, גם אני ניחן בחיבה לדברים טיפשיים ונוצצים.

בגלל זה נהניתי כל כך אתמול: ביום אחד גיליתי שני מקומות חדשים, שניהם שווים ביותר ובטוח יצטרפו לרשימת המומלצים שלי.

-----
הראשון הוא החנות East West Art (הנה האתר שלהם).
זו חנות מיסטיקה די מכובדת שמחולקת לכמה חלקים: בחלק הראשון מוכרים מוצרים כמו קריסטלים, קלפי טארוט, כדורי בדולח וכל מיני כאלה. בחלק השני יש ספרים, עם מבחר די מכובד שנע בין יוגה, לרוחניות בודהיסטית, לספרי עזרה עצמית ואפילו לכישוף וכו'.

בקומה למעלה יש אחלה אחלה אחלה בית קפה, שאפשר לשבת בו בכיף ולקרוא את כל הספרים שהעמסתם מלמטה, ויש גם אגף פעיל עם הרצאות ואנשי רוח אורחים. כשאני הייתי הייתה שם גברת בשם סטייסי (אני חושב) שתיקשרה עם מלאכים וסיפקה לדורשים קריאות ואבחונים בהתאם למה שאמרו מלאכיה. אפשר במקום גם לשמוע שיחות הזויות ביותר. לא רציתי להקשיב יותר מדי, אבל האישה שלידי סיפרה בהתלהבות על משהו ששינה את חייה וקשור בגלגולים קודמים. אם היא הייתה נראית יותר מעניינת הייתי מקשיב בעיון אבל - היא לא.

החנות באמת מומלצת, במיוחד השילוב של הספרים עם הקפה. לא יודע כמה אנשים יוציאו 30 דולר על ספרי הסיינטולוגיה של רון האברד, אבל נחמד לקחת כמה, לעלות למעלה, לשתות קפה לא רע ולעלעל במה שהוא רוצה לומר.

בסוף יצאתי משם עם ספר על טארוט + חבילת קלפים. הספר היה ממש מעניין וגם הקלפים נראו טוב.

מה שמצחיק בחנות הזו הוא שעם כל אווירת הרוחניות והנעימות הכללית, המוכר בקופה הוא אוחצ'ה קוצנית ורעה מהגיהנום. מצחיק לראות איך הוא / היא מגלגל עיניים על כל הלקוחות, וכמעט משפד במבט את סטייסי והמלאכים שלה. יענו, עזבו אותו מכל הרוחניות הזו, הוא בכלל חושב איך הוא מקפיץ בחורים במכון אחרי המשמרת של העבודה. אאוץ'.

לאתר של החנות - http://www.eastwestnyc.com/index.html

---

החנות השנייה והמאוד מאוד מומלצת היא Big D Store שנמצאת ב-
14th Street at 22 W 14th St

זו למעשה חנות לשטויות במכירים מגוחכים. החנות מ-פ-ו-צ-צ-ת בדברים די טיפשיים, אבל בעיני חובבי טראש מדובר בגן עדן של ממש. אפשר למצוא שם כל מיני דברים הזויים במחירים מצחיקים.
למשל, בסיבוב של חצי שעה יצאתי עם (סדר לא מחייב): עץ אשוח מכסף, ספר של עליסה בארץ הפלאות (דולר אחד), ספר של הקוסם מארץ עוץ (גם דולר), קצף אמבטיה בבקבוק בצורת ברבי (גם, דולר), נר בריח וניל, קומקום (!), חפיסת ברכות לחג המולד + מעטפות (מה שאומר שכולכם מקבלים השנה ברכות לחג המולד. אז מה אם אנחנו יהודים). השארתי על המדף, בקושי - קישוטי כוכבים, קופסא מלאה בקוביות עם ציורי אותיות, פאזל, בובות של החבובות כדי שיהיה לדימה על מה לאונן. אבל את הבובות אחזור לקנות כי לדימה מגיע הטוב ביותר!

הנה תמונות של כמה מהקשקושים שקניתי שם:קצף של ברביחג מולד שמחהיכונו לברכות

נר
ספרים


בקיצור, מומלץ.

ועכשיו תסלחו לי, אני הולך לשחק עם הקומקום החדש שלי :)

3 comments:

mizi the cat said...

אויש! אני חמה על הבארבית הזאת!!! יש לי קצף אמבטיה של הלו קיטי אבל שלך מגניב יותר :(

Debra Diamond said...

שמובי אתה כזה כוכב! אפילו מיצי מעריצה את הבלוג שלך, והיא בכלל חיפאית.
תחזור כבר!

קיס קיס

שיקסע said...

אני זוכרת שאתה אוהב את הספר הזה ....:) החנות של המיסטיקה נשעת גאונית!

Back To Top